Zalety domu z keramzytu

Leca® DOM

Własny dom, ciepły, cichy i bezpieczny, to cel chyba każdego z nas. Jedni go realizują wynajmując lub kupując mieszkanie, inni sięgają po gotowy dom, a najodważniejsi rozpoczynają budowę. Wśród wielu materiałów budowlanych coraz większym uznaniem cieszy się keramzyt. Z tego ceramicznego kruszywa wytwarzane są pustaki i bloczki do budowy ścian, stropów, kominów itp. To co wyróżnia wyroby z keramzytu, to znakomita paroprzepuszczalność. Keramzytowe ściany można przyrównać do odzieży termoaktywnej. Łatwo odprowadzają wilgoć, a zatrzymują ciepło.

Leca® DOM czyli…

Dom, który jest ciepły, suchy, cichy i zdrowy. Powstaje z keramzytobetonowych bloczków i pustaków Leca® BLOK, lekkiego kruszywa ceramicznego  Leca® KERAMZYT oraz licznych rozwiązań z obszaru chemii budowlanej Weber.
Ściany i stropy z keramzytobetonowych pustaków Leca® BLOK mają wysoką termoizolacyjność, skutecznie chronią przed mrozem, upałem i hałasem, a także swobodnie odprowadzają parę wodną na zewnątrz budynków, dzięki czemu nie dochodzi do ich zawilgocenia*. Wpływa to pozytywnie na izolacyjność termiczną, bo jak wiadomo, tylko suchy materiał jest dobrym izolatorem przed zimnem. Elementy systemu Leca® BLOK produkowane na bazie Leca® KERAMZYTU i wybudowane z nich domy „dziedziczą” wszystkie zalety tego wyjątkowego kruszywa.

Dlaczego Leca®?

Leca® DOM tworzą bloczki i pustaki Leca® BLOK, lekkie kruszywo ceramiczne Leca® KERAMZYT oraz liczne rozwiązania z obszaru chemii budowlanej Weber (elewacje, systemy ociepleń, zaprawy murarskie, hydroizolacje, podkłady podłogowe, tynki, rozwiązania tarasowe i wiele innych).